• Projekt "Viem, čo zjem"

• Projekt "Viem, čo zjem" priniesol žiakom vedomosti a taktiež zážitok.

4. lekcia: Riziká nevhodného stravovaniaIde - ide o poučnú lekciu, ktorá žiakom opisuje základné poruchy zlého stravovania, ako je porucha príjmu potravy, prejedanie sa, či málo pohybu a tekutín, s ktorými sa môžu stretnúť oni sami alebo ich kamaráti. Dozvedia sa, prečo je pre správne fungovanie tela taký dôležitý príjem živín a dostatok tekutín, no zároveň, ako sa takýmto problémom vyhnúť.

Video: https://youtu.be/qLgBsN-2EmQ

Mgr. Monika Duráková

• Pozdravy mamičkám

• Žiaci na hodinách anglického jazyka pripravili a vyrobili anglické pozdravy pre svoje mamičky ku Dňu matiek. MŠ

• Návšteva múzea

• Dňa 9.5.2024 sa žiaci 1.A triedy zúčastnili vskutku výnimočnej výstavy - PRÍBEHY MODELOV SLÁVNYCH VOZIDIEL od Hlohovčana Pavla Gogu vo Vlastivednom múzeu.

Videli sme modely osobných aj nákladných áut, lodí, z ktorých každý je ručne vyrábaným dielom autora. Navyše každý stroj má vlastnú mechaniku. Z celkového počtu 30 modelov, 10 z nich ponúka aj nevšedné príbehy, ako a čím sa tieto vozidlá zapísali do dejín ľudstva.

Prezreli sme si aj výstavu fotografií pod názvom ZÁZRAKY PRÍRODY, ktorej autormi sú rodáci z Hlohovca manželia Chrenkovci.

Na záver nám bol premietnutý zaujímavý dokumentárny film Zo života tatranských  svišťov.

DL

• V súvislosti s krízovou situáciou sme pre Vás spracovali: 🗣️Tipy na začiatok, ako komunikovať s deťmi:

• - Neodmietajme sa s nimi rozprávať o tom, čo sa stalo a ako sa cítia, ak o to sami majú záujem a otvárajú túto tému.

- Rozhodujme o tom, koľko času je potrebné venovať tejte téme (naozaj podľa potreby, aby to už nešlo do bodu, kedy sa stráca pozitívny/žiadaný efekt).

- Odpovedajme na otázky žiakov úprimne a nepoužívajme nepotvrdené informácie ani domnienky (nie je chybou odpovedať: neviem, zistím, overím...).

- Nezľahčujme situáciu a ani názor žiakov na ňu.

- Nedramatizujme situáciu - je potrebné aplikovať vyjadrovanie s upokojúcim obsahom.

- Neposudzujme, nevyhodnocujme a neobviňujme situáciu či jej aktérov.

- Je potrebné indentifikovať zasiahnutých žiakov s náročnými emocionálnymi reakciami (pred príchodom do triedy nás informovať o daných žiakoch).

- Je dôležíté, aby sme zvládali emocionálne reakcie žiakov.

- Ak sa necíte na to hovovoriť na túto tému, tak sme tu. :)

A samozrejme ak by ste sa aj vy potrebovali o situácii porozprávať, tak tak isto sa na nás môžete obrátiť, či už kvôli sebe, alebo možno pre inšpiráciu, ako to podať žiakom.

• Midicoolvolejbal

• Dňa 3.5.2024 sa naše žiačky zúčastnili oblastného kola v midicoolvolejbale, kde obsadili pekné 3.miesto. Blahoželáme!

• Jarný beh

• Žiaci prvého stupňa sa v piatok 03. mája 2024 zúčastnili 52. ročníka Jarného behu, ktorý sa konal v Zámockej záhrade. Žiaci si postupne zmerali sily so svojimi spolužiakmi a rovesníkmi.

V kategórií 1. ročník dievčatá sa na druhom mieste umiestnila Terezka Píšťanská z I. B triedy.

V kategórií 2. ročník sa medzi chlapcami stal víťazom Tomáško Beňa z II. B triedy. Víťazom aj všetkým zúčastneným blahoželáme a tešíme sa na budúcoročnú účasť. PB

Takisto sa behu zúčastnilo aj 24 žiakov druhého stupňa a boli veľmi úspešní.

5.roč. Sviatoslav Mendel - 2.miesto,

6.roč. dievčatá: Yuanxiu Cai - 1.miesto,

6.roč. chlapci: Timotej Vranka - 1.miesto,

Matej Valko - 2.miesto,

8.roč. Tobias Dolník - 2.miesto,

9.roč. Ema Beňová - 3.miesto. Ďakujeme a blahoželáme.

• Malý futbal - okresné kolo

• Dňa 2.5. 2024 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola v malom futbale. Umiesnili sa na 1. mieste a postúpili na krajské kolo. Blahoželáme

• Vyhodnotenie jarnej výzdoby tried

• Žiacky parlament vyhodnotil, ako si jednotlivé triedy zútulnili jarnou výzdobou svoje učebne a tu sú výsledky:

1. stupeň:

1. miesto - trieda 1.B
            2. miesto - trieda 4.B
            3. miesto - trieda 3.B

2. stupeň:

1. miesto - trieda 5.A
            2. miesto - trieda 6.A
            3. miesto - trieda 8.B

• Spoznávame prírodu a okolie Hlohovca

• Prváci sa v pondelok 29. 04. 2024 zúčastnili exkurzie v teréne Hlohovca. Prírodovednou vychádzkou zo školy popri hrádzi rieky Váh sa presunuli cez Zámockú záhradu na nádvorie zámku. Obdivovali platanový háj, kde rastú platany javorolisté, jazierko aj Grottu- umelo vytvorenú jaskyňu z druhej polovice 18. storočia s reliéfom Neptúna. V rozáriu si dali piknik pri fontáne. Z Urbánku a vyhliadky Šianec pri výbornej viditeľnosti pozorovali a spoznávali Hlohovec a jeho okolie. Exkurzia bola zaujímavá, vyučovanie v prírode podnetné. Prváci zachytili na obrázkoch, čo sa im dnes najviac páčilo.

Mgr. S. Černá, J. Gábrišová, Mgr. D. Larišová, M. Pátková

• ZBER

• Dobrý deň,

v termíne

od 29. 4. 2024 do 3. 5. 2024

sa uskutoční v našej škole jarný zber papiera v čase

7.00 - 8.00 hod. a 14.00 - 16.00. hod.

Ďakujeme, že podporíte aj touto formou našu školu a svoje deti.

Podmienky zberu viď príloha.

Ďakujem za spoluprácu a podporu.

ZBER_PAPIERA_2024_(1)(1).docx

• Mladý záchranár

• Dňa 23. apríla 2024 sa naša škola zúčastnila súťaže Mladý záchranár CO, ktorá sa konala v areáli Pánskej záhrady. Našu školu reprezentovali 3 družstvá, ktoré získali 14., 6. a krásne 2. miesto. Gratulujeme!

• Deň Zeme v 1.B

• Prváci skúmali čo sa skrýva v pôde, ako chránime našu Zem a život na nej.

Mgr. S. Černá, J. Gábrišová